Nowy podręcznik do hiszpańskiego na razie w formie e-booka. Jest to podręcznik głównie do gramatyki z fabularyzowanymi czytankami i ćwiczeniami. Podręcznik zawiera wiele współczesnych niecenzuralnych zwrotów i słów hiszpańskich. 

    sprośne słowa 

i zwroty hiszpańskie
Ale, wracając do meritum, drogi czytelniku, słuchaczu wykładów i studencie Escándalo Verbal − w każdej ze wspomnianych części podręcznika przewijają się wciąż te same postaci, a same części raz stanowią partie teorii gramatycznej z przykładami, raz fabularyzowanych czytanek ze słowniczkami, a raz wnikliwego wywodu z analizą dziesiątek przykładów i tekstów, w których ci sami − wsześniej wspomniani bohaterowie − gryzą się między sobą i złorzeczą, bo oto dla przykładu okazuje się, że doñi Purificación wiatrzysko wywołane przez cumujący w porcie Titanic zerwało ze łba moherowy beret i obnarzyło jej przetłuszczone resztki kłaków na głowie, a spódnicę zadarło do góry na tyle wysoko, że smród niczym z kutra rozpanoszył się w całym porcie. Uf... jakie katusze musieli wówczas przeżywać państwo Sánchezowie, nawet sobie nie wyobrażacie...
słowniczki
Ta niecodzienna książka przeznaczona jest głównie do nauki hiszpańskich czasów gramatycznych, a jej adresatem jest każdy, kto posiada nieskrępowane poczucie humoru i jednocześnie pragnie lub potrzebuje wnikliwie zapoznać się z niuansami hiszpańskiej odmiany czasowników. Adresowana jest dla tych, którzy chcą między innymi zrozumieć dogłębnie różnicę pomiędzy zastosowaniem pretérito imperfecto, a pretérito perfecto; których frapuje wnikliwa analiza gramatyczna i którzy nie stronią przy tym od − chciałoby się rzec − sprośnego humoru i od dygresji lub ironii na tematy delikatne światopoglądowo.

Książka ta jest fabularyzowanym mini kompendium dydaktycznym z zasobem współczesnego słownictwa kolokwialnego (wulgaryzmy, erotyzmy) oraz z niecenzuralnymi tekstami - opatrzonym dosyć bogatą wykładnią gramatyczną. W książce tej znajdują się „prawdziwi” sprośni bohaterowie oraz „prawdziwe”, niemal akademickie, wykłady gramatyczne. 

Escándalo verbal jest pierwszą tego typu publikacją na rynku wydawniczym i byłoby moim marzeniem, by każdy, kto sięgnie po tę pozycję, zaprzyjażnił się z nią, odkrył, że go olśniło, a przy okazji zrywał boki w trakcie nauki języka hiszpańskiego.

Podręcznik składa się z kilku części. W każdej uczymy się określonego czasu lub zapoznajemy z analizą kontrastową wybranych zagadnień −w żadnym znanym mi dotąd podręczniku nie ma na przykład działu, który analitycznie i z pasjonującą pieczołowitością pokazywałby różnicę w zastosowaniach pomiędzy hiszpańskimi czasami, o co bardzo często pytają mnie moi uczniowie. 
gramatyka hiszpańskich czasów

fabularyzowane dialogi i teksty
 Escándalo verbal
Nowy e-book!

Zamawiam książkę

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW