Nowy podręcznik do hiszpańskiego na razie w formie e-booka. Jest to podręcznik głównie do gramatyki z fabularyzowanymi czytankami i ćwiczeniami. Podręcznik zawiera wiele współczesnych niecenzuralnych zwrotów i słów hiszpańskich. 

    sprośne słowa 

i zwroty hiszpańskie
Ale, wracając do meritum, drogi czytelniku, słuchaczu wykładów i studencie Escándalo Verbal − w każdej ze wspomnianych części podręcznika przewijają się wciąż te same postaci, a same części raz stanowią partie teorii gramatycznej z przykładami, raz fabularyzowanych czytanek ze słowniczkami, a raz wnikliwego wywodu z analizą dziesiątek przykładów i tekstów, w których ci sami − wsześniej wspomniani bohaterowie − gryzą się między sobą i złorzeczą, bo oto dla przykładu okazuje się, że doñi Purificación wiatrzysko wywołane przez cumujący w porcie Titanic zerwało ze łba moherowy beret i obnarzyło jej przetłuszczone resztki kłaków na głowie, a spódnicę zadarło do góry na tyle wysoko, że smród niczym z kutra rozpanoszył się w całym porcie. Uf... jakie katusze musieli wówczas przeżywać państwo Sánchezowie, nawet sobie nie wyobrażacie...
słowniczki
Tak, drogi czytelniku, słuchaczu wykładów i studencie Escándalo Verbal − oto masz przed sobą książkę, której główną bohaterką jest doña Purificación, sześćdziesięcioletnia moherowa berecica przeniesiona na hiszpański grunt, jej ateistyczni sąsiedzi, państwo Débiles, wiecznie niewyżyty seksualnie pan Sánchez, wyżyta seksualnie La chica maleducada (Źle wychowana dziewczynka), jej patologicza matka ze swoim konkubentem oraz, między innymi, japońska żona pana Tractora, z zawodu lekarka, a z konieczności prostytutka, jak się dowiadujemy − por no hablar español. 
Ta niecodzienna książka przeznaczona jest głównie do nauki hiszpańskich czasów gramatycznych, a jej adresatem jest każdy, kto posiada nieskrępowane poczucie humoru i jednocześnie pragnie lub potrzebuje wnikliwie zapoznać się z niuansami hiszpańskiej odmiany czasowników. Adresowana jest dla tych, którzy chcą między innymi zrozumieć dogłębnie różnicę pomiędzy zastosowaniem pretérito imperfecto, a pretérito perfecto; których frapuje wnikliwa analiza gramatyczna i którzy nie stronią przy tym od − chciałoby się rzec − sprośnego humoru i od dygresji lub ironii na tematy delikatne światopoglądowo.

Książka ta jest fabularyzowanym mini kompendium dydaktycznym z zasobem współczesnego słownictwa kolokwialnego (wulgaryzmy, erotyzmy) oraz z niecenzuralnymi tekstami - opatrzonym dosyć bogatą wykładnią gramatyczną. W książce tej znajdują się „prawdziwi” sprośni bohaterowie oraz „prawdziwe”, niemal akademickie, wykłady gramatyczne. 

Escándalo verbal jest pierwszą tego typu publikacją na rynku wydawniczym i byłoby moim marzeniem, by każdy, kto sięgnie po tę pozycję, zaprzyjażnił się z nią, odkrył, że go olśniło, a przy okazji zrywał boki w trakcie nauki języka hiszpańskiego.

Podręcznik składa się z kilku części. W każdej uczymy się określonego czasu lub zapoznajemy z analizą kontrastową wybranych zagadnień −w żadnym znanym mi dotąd podręczniku nie ma na przykład działu, który analitycznie i z pasjonującą pieczołowitością pokazywałby różnicę w zastosowaniach pomiędzy hiszpańskimi czasami, o co bardzo często pytają mnie moi uczniowie. 
gramatyka hiszpańskich czasów

fabularyzowane dialogi i teksty
 Escándalo verbal
Nowy e-book!
Dane e-booka:

Tytuł: Escandalo verbal
Autor: Alexander Haus
Format: PDF z autorskim zabezpieczeniem
Ilość stron: 160
Kolor czcionki: kolorowa
Format po wydrukowaniu: A4
Słowniczki: TAK
Czytanki: TAK
Ćwiczenia: TAK
Teoria: TAK
Rok przewidywanego wydania: 2019/2020


Darmowy dodatek audio: będzie do pobrania na stronie (nagrania tekstów oraz klucz do ćwiczeń w formie audio)

Zamawiam książkę

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW